REGRESYON

Regresyon terapisi, bir terapistin kişiyi bilinçaltına gömülü olayları hatırlamaya yönlendirdiği bir psikoterapi şeklidir. Regresyon terapisinin amacı, bastırılmış duyguları bilinçli bir duruma getirmek ve sonra onları serbest bırakmaktır. Regresyon terapisi, kişinin telkinlere açık olduğu trans benzeri bir durum olan hipnozu içerebilir.

Regresyon ve Fobi Terapisi

Geçmiş Yaşam Regresyonu ile Fobilerin ve Korkuların Üstesinden Gelmek. Dünyada pek çok insan hayatlarını önemli ölçüde etkileyecek kadar şiddetli fobiler yaşıyor.
Fobilerin Regresyon Terapisi ile tedavisi mümkün. 

Regresyon ve Travma Terapisi

Regresyon terapisi öncelikle şu andaki duygusal tepkilerinizi etkileyebilecek geçmiş deneyimleri daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için kullanılır. Çoğu durumda, Regresyon Terapisi, çocukken travmatik deneyimler yaşamış kişilerin bu anıların davranışlarını şimdi nasıl etkilediğini belirlemelerine yardımcı olmak için kullanılır.

İstismar ve Travma Terapisi

Cinsel istismar , tecavüz, çocuk tacizi, ensest ve rıza dışı cinsel temasın benzer biçimleri dahil olmak üzere her türlü cinsel şiddettir.

Stres, Kaygı Bozukluğu

Anksiyete, depresyon ve stres gibi hastalıklar psikolojiye dayalıdır. Ara sıra yaşanan kaygı iyidir. Ancak anksiyete bozuklukları farklıdır.

Kontrolsüz Öfke

Herkesin ara sıra kötü bir günü olur. Bazı insanlar için treni kaçırmak ve işe geç kalmak kadar basit olabilir. Nedeni ne olursa olsun, kötü hissetmekte yanlış bir şey yoktur; zorluklar hayatın bir parçasıdır ve bunların üstesinden gelmek gerekir. Bu zorluklar karşısında duyduğu öfkeyi yansıtmak ise kontrolsüzlüktür.

Panik Atak

Panik atak , gerçek bir tehlike veya belirgin bir neden olmadığında ciddi fiziksel tepkileri tetikleyen ani bir yoğun korku nöbetidir .

Fiziksel Bağımlılıklar

Bir kişinin bir ilacı zamanla aldığı ve ilacın aniden kesilmesi veya daha küçük dozlarda alınması durumunda hoş olmayan fiziksel semptomların ortaya çıktığı bir durum .


Çocukluğunda yaşadığın travmatik olayların bugüne yansıması

Çocukken bir köşede oturup anne ya da babandan şefkat beklediğin sahneler geliyor mu hiç aklına?
Sırf onlar başını okşasın seni fark etsinler diye hasta taklidi yaptığın zamanları?