Hakkımda

Yunus Emre’nin dizelerinde söylediği gibiDerman arardım derdime,Derdim bana derman imiş.Kendi şifam için çıktım bu yola.Hayatımdaki en güzel zamanımı yaşadığım can dostum, sırdaşım sevdiğim olaninsanı bir sabah ansızın kaybettim. Vedalaşamamak çok acı bir yük. Kendi acımlabaşedemedim uzun zaman. Bu acı kalbimin…

Öfke

Öfke en genel anlamıyla istemediğimiz bir durumla karşılaştığımızda verdiğimiz doğal birtepkidir.Ayrıca öfke duygusu salt insanoğluna özgü bir duygu da değildir.Hayvanlar da kendisi için tehdit olarak algıladığı durumlarda saldırganlaşabilir. Peki o zaman son derece normal bir duygu olan öfke ne zaman…

Panik Atak

Ani ve zamansız gelen çarpıntı, nefes darlığı, titreme gibi duygularla beraber kendinizi ölecekmiş gibi ya da bir kalp krizi geçiriyormuş gibi hissettiğiniz zamanlar oluyor mu? Bu tip durumlarla karşılaşıyor ve herhangi bir fiziksel rahatsızlığın yoksa ve psikolojik destek almadıysanız büyük olasılıkla PANİK ATAK durumu yaşıyorsunuz.

Herkesin bugünü etkileyebilecek geçmiş acıları vardır.

Regresyon terapisi, bir terapistin kişiyi bilinçaltına gömülü olayları hatırlamaya yönlendirdiği bir psikoterapi şeklidir. Regresyon terapisinin amacı, bastırılmış duyguları bilinçli bir duruma getirmek ve sonra onları serbest bırakmaktır. Regresyon terapisi, kişinin telkinlere açık olduğu trans benzeri bir durum olan hipnozu içerebilir.Regresyon…

Regresyon Terapisi Nedir?

Regresyon terapisi, insanları bilinçaltına gömülmüş geçmiş olayları ve travmaları hatırlamaya yönlendiren bir psikoterapi türüdür (konuşma terapisi de denir). Yaş regresyon terapisi ve geçmiş yaşam regresyon terapisi bu yöntemin iki versiyonudur.İlk olarak Avusturyalı nörolog ve psikanalizin kurucusu Sigmund Freud tarafından geliştirilen uygulama , geçmiş…

Renkli Kadınlar: Lütfiye Nacak

Yaşadığı bir travma sonrası kendisiyle ilgili çıktığı yolculuk devam ederken 3 yıldır regresyon terapistliği yapan Lütfiye Nacak, regresyon terapisinin ne olduğunu ayrıntılarıyla anlattı…

Regresyon Terapi Panik Atak yaşayanları iyileştirebilir mi?

Hissettiğin bazı duyguların açıklanamaz olduğunu hiç hissettin mi? Ne yaparsan yap, hangi tedavileri görürsen gör kaygı ve panik ataklarının ya da fobilerinin asla geçmeyeceğini düşünüyor musun? Bu duyguların temel nedenine ulaşmanız gerektiğini hissediyor, ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Eğer öyleyse, geçmiş yaşamınızda tüm sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz ve bunu yapmak için geçmiş yaşam regresyonuna ihtiyacınız olacak. 

Regresyon Terapinin Faydaları

Regresyon terapisinin öne çıkan en önemli faydalarından biri, hastaların bilinçaltı zihinlerine erişmelerini sağlamasıdır. 

Regresyon Terapisi Travmaları İyileştirir mi?

Çok stresli, korkutucu veya üzücü olaylardan geçmek bazen travma olarak adlandırılır. Psikolojik travma, zihinsel travma veya psikotravma, kaza, tecavüz, tecavüz gibi üzücü bir olaya veya bir dizi olaya verilen duygusal bir tepkidir. Travma , bireyin başa çıkma yeteneğini aşan, çaresizlik duygularına neden olan, derinden üzücü veya rahatsız edici bir olaya verilen yanıttır.

Reenkarnasyonun kanıtı var mı?

Mozart'ın büyük bir müzisyenin reenkarnasyonu olduğu sık sık iddia edilir, çünkü bu kadar genç yaşta bir insan bu müzikal becerileri nasıl geliştirebilir? Yine, reenkarnasyona başvurmaya gerek yok: Mozart'ın, etkileyici müzik yeteneklerini erken yaşta geliştirmesine izin veren akut bir işitsel korteksine sahip olması oldukça olasıdır.

Regresyon terapisti ne yapar?

Bir regresyon terapisi uygulayıcısı ararken, travmatik anılardan veya yanlış anılardan zarar görme riski olabileceğinden, etik ve deneyimli birini seçmek önemlidir.

Çocukluk Dönemi

Hepimizin hayatında bizi duygusal olarak etkileyen olumsuz olaylar olmuştur.Ancak bu olayların geçmişte yaşanıp bitmesi, sorunu ortadan kaldırmıyor. Odönemde yaşadıklarımızın bıraktığı duygusal izler bilinçaltımızda bir şekildesaklanmakta ve bugünkü yaşamımızın her anında bizi kontrol etmektedir.Özellikle çocukluk döneminde yaşanan travmatik bir deneyim onlarca…

GEÇMİŞLE BAĞLANTI VE BİLİNÇALTI

Bilinçaltımız bilinçli zihnimize hükmeden bir bilgisayar gibidir. Bilinçaltımız anne karnı dönemden başlayarak olumlu olumsuz bütün kayıtları bellek hafızasına almaktadır. Annenin gebelik döneminde yaşadığı tüm üzüntüler, kaygılar, stresler vb. bütün bu duygular, bebeğe duygusal aktarım olarak geçer.

REGRESYON TERAPİSİ SIRASINDA NELER OLUR?

Regresyon terapisi sırasında danışan öncelikle transa geçirilir. Bu trans hali beynin alfa teta dalgaları arasındadır. Yani bedenimizin uykuya ilk daldığı andaki duruma benzer. Burada danışan bizim ne sorduğumuzu ve sorulara verdiği cevabın farkındadır.

REGRESYON İLE NELER ÇÖZÜME ULAŞIR.

Regresyon terapisi zihinsel, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklarımızın tedavisinde kullanılan bir terapi şeklidir. Tümünü kapsamaktadır çünkü bir bireyin genel olarak sağlıklı olması demek zihin, ruh ve bedenin uyum içinde olması demektir.

REGRESYONDA ÇOCUKLUK DÖNEMİ BAĞLANTISI

Hayatta yaptığımız davranışlarımızın büyük bir bölümü otonom hareketlerdir. Yani düşünmeden yaptığımız davranışlardır. Bilinçli zihnimize ait davranışlar çok küçük bir yüzde kapsamaktadır.ve bilinçaltı bu davranış kalıplarını erken çocukluk döneminde tıpkı bir bilgisayar gibi depolar.

REGRESYON TERAPİ NEDİR

Regresyon terapi yetişkin dönemde yaşadığımız duygusal, zihinsel ya da bedensel sorunlarımızın kök Kaynağının erken çocukluk dönemi-anne karnı dönemi ve hatta atalarımızdan gelen epigenetik kodlamalara kadar uzandığını varsayan bir terapi şeklidir.

Cehennem Düşü

İşte yeryüzünde yaşadığımız cehennem burasıdır. Duygusal yaralarımızı gizlemek amacıyla ve yaralanmaktan korktuğumuz için zihinlerimizde bir savunma mekanizması gerçekleştiriyoruz. Ve geliştirdiğimiz bu sistemle kusursuz bir yalancıya dönüşüyoruz farkında olmadan. Öylesine yalan söyler oluyoruz ki bunu kendimize karşı bile yapmaya başlıyoruz. Ve kendi yalanlarımıza kendimizin inandığı bir noktaya geliyoruz.

Ve neye inanıyorsak o bizim
gerçeğimiz olur.

Hayat boyu olumsuz düşüncelerle beslediğimiz düşünce evimizi temizlemek, hayat boyu abur cuburla beslediğimiz bedenimizi sağlıklı beslenme programıyla temizlemeye benzemektedir. Regresyon terapisi ile bilinçaltımızdaki gereksiz olan çöplerin farkındalığı yaratılır.

ÖFKE VE REGRESYON

Regresyon terapi, öncelikle öfke duygumuzun çocukluğumuzun hangi döneminden kaynaklandığını belirlemeye yönelik bir terapidir.

PANİK ATAK

Ani ve zamansız gelen çarpıntı, nefes darlığı, titreme gibi duygularla beraber kendinizi ölecekmiş gibiya da bir kalp krizi geçiriyormuş gibi hissettiğiniz zamanlar oluyor mu?Bu tip durumlarla karşılaşıyor ve herhangi bir fiziksel rahatsızlığın yoksa ve psikolojik destekalmadıysanız büyük olasılıkla PANİK ATAK…

BEN OLAN BEN

Yaşamımızdaki en mutlu anlar tıpki çocuklar gibi şarkı söyleyip dans ettiğimiz içten gülüşlerimizin olduğu anlardır.Bir çocuk gibi davranmak şahane bir duygudur.Çünkü çocukken masumuzdur, sevgiyi ifade etmek bizim için çok doğaldır. Ama sonra ne oluyor bize?neden bu doğallıktan vazgeçiyoruz? Sorun beynimizdeki…

Hepimiz kurbanların kurbanıyız.

Her öfke patlamanda, kızgınlığında, alınganlıklarında bir kurban rolü ile ebeveynlerini suçluyorsun. Çünkü kurban rolünde olmak değişime direnmektir ve başkalarını suçlayıp konfor alanından çıkmak istememektir. Peki biz kurbanken anne ve babalarımızda aynı rolde değil miydi? Onlarda sevgi görmemişti, Onlarda kendini değersiz hissetmişti ve bildikleri doğruyla yetiştirdiler bizleri. Öyleyse hepimiz kurbanların kurbanıyız ve bu döngüyü ancak farkındalıkla yok edebiliriz.