Merak Ettikleriniz

Zihin manevi boyuttan nasıl etkilenir? Bir insan birçok yönden oluşur. Bunlar fiziksel beden, hayati enerji, akıl, akıl, ince beden ve ruhtur. Ruh, her insanda mevcut olan Tanrı İlkesi'dir.

Regresyon Terapisi Merak Edilenler

Zihnin manevi yönüne giriş

Kişinin zihninin manevi yönü, farklı insanların neden aynı duruma farklı şekillerde tepki gösterebileceğini tam olarak anlamak için önemli olan bir yöndür. İnsanların durumlara verdikleri tepkiler bazen kişiliklerine aykırı olabilir.

Bu, modern psikiyatri tarafından bilinmeyen bir kavramdır ve etkinliğini bir kişiye gerçekten yardım etmekle sınırlar.

Geçmiş yaşamlar bilinçaltını ve kişiliği etkiler

Peki zihin manevi boyuttan nasıl etkilenir? Bir insan birçok yönden oluşur. Bunlar fiziksel beden, hayati enerji, akıl, akıl, ince beden ve ruhtur. Ruh, her insanda mevcut olan Tanrı İlkesi’dir. Akıl duygularımızın, duygularımızın ve arzularımızın merkezidir ve kişiliğimizi etkileyen en güçlü unsurlardan biridir. 

Bir kişinin zihni iki bölümden oluşur.

Bilinçli zihin: Düşüncelerimizin ve duygularımızın farkında olduğumuz kısmıdır. Ancak bu, zihnimizin sadece %10’luk kısmıdır. Bilinçli zihin tamamen bilinçaltımız tarafından kontrol edilir. Bilinçaltı zihin için bir vitrin gibi bir şey.

Bilinçaltı zihin: Bilinçaltı zihin, içinde bu yaşamdaki ve geçmiş yaşamlardaki olaylar tarafından yaratılan ve/veya değiştirilen sayısız izlenim taşır. Örneğin, bir kişi, bu yaşamda veya geçmiş yaşamda önemli geçmiş olaylar tarafından yaratılan ve güçlendirilen derin köklü intikam düşünceleri nedeniyle intikamcı bir doğaya sahip olabilir.

Negatif enerjiler, geçmiş yaşamlardan bizde kalan kişilik kusurlarından yararlanır.

Çoğu zaman ruhsal boyuttan gelen negatif enerjiler, kişilik kusurlarımızı kendi çıkarları için kullanır. Bu, özellikle negatif enerjiler tarafından ele geçirilmiş insanlar için geçerlidir. Belirli bir durumda kişinin öfkesinin genellikle 5 birim olduğunu varsayalım, negatif enerjiler bunu 9 veya 10 birime çıkarabilir, böylece kişinin tepkisini duruma orantısız hale getirebilir ve durumu olması gerekenden çok daha kötü hale getirebilir. Örneğin karı koca arasındaki hararetli bir tartışmada, negatif enerjiler her iki kişilik bozukluğundan da faydalanarak, öfkeyle gereksiz şeyler söylemelerine ve ilişkilerinde kalıcı hasarlara neden olabilir. Kişilik kusurları, negatif enerjilerin bizi etkileyebildiği ve üzerimizdeki hakimiyetini güçlendirebildiği (birçok geçmiş yaşamda geliştirilebilen) zihnin zayıf noktalarıdır.

Burada anlaşılması gereken en önemli nokta, kaderimiz olan acıyı tam anlamıyla yaşamamızın temel olarak öfke ve beklentiler gibi kişilik kusurlarımızdan kaynaklandığıdır. Bu, geçmiş yaşamlarda veya şimdiki yaşamımızda meydana gelen kusurlar veya günahlardan kaynaklanmaktadır. Kişilik kusurlarımızdan dolayı da yeni olumsuz hesaplar oluşturabiliriz.

Geçmiş Yaşam Regresyon Terapisi nedir?

Bu soruyu birçok kez cevaplamaya çalıştık ama dürüst olmak gerekirse, anlamak için kendiniz deneyimlemeniz gereken bir şeyi anlatmak zor. Bu tıpkı bir insana Sky Diving gibi bir şeyi yüzünde rüzgar, coşku vb. ile anlattığınız zamanki gibidir. Ama rüzgarı gerçekten yüzünüzde hissedene ve o coşkuyu hissedene kadar, Sky Diving’in nasıl bir şey olduğunu anlayamayacaksınız.

İnsanların anlamadığı birçok şeyi çevreleyen veya inanç sistemlerinin yapısına aykırı bir şey olup olmadığı konusunda tartışmalar olduğu için, bu terapi biçimini çevreleyen birçok tartışma vardır. 

Bu Terapinin ne olduğu ve ne yapabileceği konusunda daha net bir anlayış kazanabilmeleri için geçmiş yaşam gerileme seanslarından geçmiş olan danışanların söylemlerini örnek vermek isterim. Bu söylemler kişilerin gizliliği açısından geneldir.

Regresyon Terapi beni bir depremde ölme endişemden kurtardı. Yüksek binaların üstüme yıkılabileceği ile ilgili irrasyonel düşüncem. Artık o korkularım yok. 

Kapalı alanlar benim korkumdu. Bir keresinde yatak odamda bulununca hastaneye kaldırıldım. Yatak odasının kilidi açık olmasına rağmen birinin beni kendi yatak odama kilitlediğini düşündüm. 

Akşam 7’den sonra asansöre binip evin dışında olmaktan korkuyordum. Birinin beni bıçaklayarak öldüreceğine inandım. Akşam 7’de evime girmeden önce biri bana yaklaşırsa, panikleyerek, ağlayarak kaçtım ve birlikte olabileceğim bir grup aradım. Aileden birini çağırıp beni nerede takıldıysam oradan alırdım. 

Midemde ağrı vardı. Doktorum herhangi bir sorun tespit edemedi. Bana yardımcı olan ve ağrımı %50 azaltan iki danışmanlık seansından geçtim. Daha sonra, tekrarlayan “korkutucu” rüyalar gördüğüm için geçmiş yaşam gerileme seansından geçmeyi seçtim. Terapi o kadar ilginçti ki, daha fazla geçmiş yaşam regresyon seansını seçtim. 4 seanstan geçtim ve ihtiyacım olan tüm cevapları ve rahatlığı almayı başardım. Şimdi daha iyi bir yerdeyim. Karnımdaki ağrı geçmiş hayatımda karnımdan bıçaklanmamla bağlantılıydı. 

Herkes Gerileyebilir mi?

Her şeyde olduğu gibi, geçmiş regresyon terapisi herkes için değildir. Bu yüzden ilk seansınızdan önce sizi ve kişisel geçmişinizi daha iyi tanımaya özen gösteriyorum. Seansınızda ele almak isteyebileceğiniz herhangi bir sorun için bana bir his verirseniz ve terapinin sizin için doğru olduğundan emin olursanız, seanslar nihayetinde en iyi şekilde sonuçlanacaktır.

Deneyene kadar geçmiş bir yaşam hatırasına erişip erişemeyeceğinizi bilmemizin kesin bir yolu yok. Başarı, ruhunuzun hazır olması, açıklığınız ve değişime olan istekliliğiniz ile seans gününüzde olabilecek bilinmeyenlerle ilgilidir. Her insan farklıdır, bu nedenle her seans farklıdır. 

Her Sorun Geçmiş Bir Yaşamla İlgili Değildir

Birçoğumuz, hayatın doğal bir parçası gibi görünen korku ve fobilerden muzdaribiz. Bu korkuların ve fobilerin kaynağı mutlaka geçmiş bir yaşamdan değildir. Belirli bir travma olayını hatırlayamasanız bile, hemen hemen tüm korkuların mevcut bir yaşam kaynağı olduğu bulunabilir. 

Bir seanstan, mevcut ilişkileri anlamanıza ve çözmenize, fobiler ve zorlamalar dahil duygusal sorunları çözmenize ve fiziksel semptomları iyileştirmenize yardımcı olmak gibi birçok yeni bakış açısı kazanabilirsiniz. .